Pruulimiskatel Braumeister 500 l
Braumeister 500l

Vali komplektide hulk
Vali komplekti suurus
Saadavus:
Selle toote transport üle Eesti tasuta
Roostevabast terasest pruulimiskatel Braumeister professionaalsemale õlletootjale. Pruulimiskatlas on võimalik läbi viia nii meskimine, nõrutamine, humala sissekeetmine, tsentrifuugimine ning jahutamine. Selle mudeliga on võimalik pruulida kuni 500 l õlu.

Pruulimiskatel Braumeister 500 l

Pruulitud õlle kogus (tavaline õlu)

500 l (u. 550 l virret)

Küttekeha

6 x 3.000 W

Pump

370 W

Vooluühendus

400 V (kaitse min. 32A)

Voolutarve

18.4 kW

Jahutus

1,8 m2 külma veega jahutussärk,

u 2 t 25°C-ni koos tsentrifuugiga

(lühemaks ajaks vajalik eraldi lisajahutus)

Maksimaalne linnase kogus

120 kg

Pikkus

253 cm

Kõrgus

277 cm

Laius

130 cm

Kaal

380 kg


Olenevalt retseptist on Braumeister programmeeritud sobivate pruulimisprotsessi aegadega. Pruulimisprotsess algab, kui lülitatakse sisse automaatne pruulimine. Kontrollsüsteem juhatab kasutaja läbi erinevate etappide ning viib automaatselt läbi pruulimisprotsessi etapid - meskimine, filtreerimine, humala sissekeetmine ning jahutamine.

Braumeisteri 500-liitrisesse katel ühendatakse veekraaniga ning sellesse lastakse vesi, mis kuumutatakse 38°C. Seejärel paigutatakse katlasse linnaste jaoks mõeldud sisemine anum koos sõeltega. Linnased (maksimaalselt 120 kg) kallatakse anumasse sõelte vahele ning anum omakorda kinnitatakse klambri ning rõngaga. Seejärel hakkab pump tööle ning tänu vee ning linnase tsirkulatsioonile eemaldub linnastest tärklis. Kõik pruulimisetapid viiakse läbi nii, nagu programmeeritud.

Kui etapid on läbitud, annab katel sellest helisignaaliga teada. Seejärel on vajalik linnaste nõrutamine virdest. See käib kiirelt ning lihtsalt- lihtsalt eemaldage katlast sisemine anum selleks ettenähtud tõsteseade abil nõrguma. Tänu tõsteseadmele toimub nõretamine kiirelt ning ei tekita segadust. Laske sellel mõni minut seista, et kogu vesi saaks nõrguda, vajadusel kallake linnaste peale veidi vett, et kogu virre välja nõrguks.

Seejärel keedetakse virret 80 minutit lahtise kaanega, mille jooksul lisatakse mitu korda humalat. Aurustunud vesi asendatakse uue värske veega. Õlle alkoholisisaldust on võimalik lõplikult reguleerida vee lisamise või mittelisamisega. Braumeisteri keskmise toru abil on võimalik vee taset mõõta. Keemisprotsessi lõpus kõlab jällegi helisignaal.

Peale linnaste keetmist on vajalik virre maha jahutada. Braumeisteri 500-liitrise masinaga ei ole virde mahajahutamiseks vaja eraldi jahutit, vaid selleks on seadme ümber eraldi jahutussärk (veesärk), kust jookseb läbi külm vesi ning jahutab mahutis olevat virret. Peale virde jahutamist suunatakse see kääritamisanumasse.

Baumeisteri 500-liitrise mudeliga sobib kasutada Speideli 500-liitrist plastikust kääritamismahutit. Kui kääritamismahuti on täidetud, lisatakse pärm, seejärel suletakse see vesilukuga ning jäetakse laagerduma.

Pruulimismasinat on võimalik sünkroniseerida vastavalt teie retseptile läbi My Speidel rakenduse ning samuti on seal võimalik silma peal hoida pruulimisprotsessil.

Lae alla tooteleht:Toode on lisatud ostukorvi