Pruulimiskatel Braumeister 50l
Braumeister 50l plus

Vali komplektide hulk
Vali komplekti suurus
Saadavus:
Selle toote transport üle Eesti tasuta

Pruulimiskatel Braumeister 50l

Pruulitud õlle kogus (tavaline õlu)

50 l (u. 55 l virret)

Küttekeha

3.200 W

Pump

2 x 9 W

Vooluühendus

230 V (kaitse min. 16 A)

Maksimaalne linnase kogus

13 kg

Kõrgus

70 cm

Läbimõõt

50 cm

Kaal

24 kg


Olenevalt retseptist on Braumeister programmeeritud sobivate pruulimisprotsessi aegadega. Pruulimisprotsess algab, kui lülitatakse sisse automaatne pruulimine. Kontrollsüsteem juhatab kasutaja läbi erinevate etappide ning viib automaatselt läbi pruulimisprotsessi etapid - meskimine, filtreerimine ja humala sissekeetmine.

Braumeisteri 50-liitrisesse katlasse kallatakse vesi ning see kuumutatakse 38°C. Seejärel paigutatakse katlasse linnaste jaoks mõeldud sisemine anum koos sõeltega. Linnased (maksimaalselt 13 kg) kallatakse anumasse sõelte vahele ning anum omakorda kinnitatakse klambri ning rõngaga. Seejärel hakkab pump tööle ning tänu vee ning linnase tsirkulatsioonile eemaldub linnastest tärklis. Kõik pruulimisetapid viiakse läbi nii, nagu programmeeritud.

Kui etapid on läbitud, annab katel sellest helisignaaliga teada. Seejärel on vajalik linnaste nõrutamine virdest. See käib kiirelt ning lihtsalt- lihtsalt eemaldage katlast sisemine anum selleks ettenähtud sangade abil katla peale nõrguma. Laske sellel mõni minut seista, et kogu vesi saaks nõrguda, vajadusel kallake linnaste peale veidi vett, et kogu virre välja nõrguks.

Seejärel keedetakse virret 80 minutit lahtise kaanega, mille jooksul lisatakse mitu korda humalat. Aurustunud vesi asendatakse uue värske veega. Õlle alkoholisisaldust on võimalik lõplikult reguleerida vee lisamise või mittelisamisega. Braumeisteri keskmise toru abil on võimalik vee taset mõõta. Keemisprotsessi lõpus kõlab jällegi helisignaal.

Peale linnaste keetmist on vajalik virre maha jahutada kasutades eraldi välist jahutussüsteemi või samuti on võimalik seda jahutada kasutades pikka puulusikat ning seda segada nii, et tekib tsentrifuugi efekt. Sel moel langevad linnased katla põhja ning te saate puhta virde, mida kallata kääritamisnõusse. Pange siinjuures tähele, et te ei segaks katlas enam juba jahtunud virret, kuna see tõstab katla põhja settinud linnase uuesti üles ning see omakorda seguneb virdega.

Baumeisteri 50-liitrise mudeliga sobib kasutada Speideli 60-liitrist kandilist või ümmargust kääritamisanumat. Kui kääritamismahuti on täidetud, lisatakse pärm, seejärel suletakse see vesilukuga ning jäetakse laagerduma.

Pruulimismasinat on võimalik sünkroniseerida vastavalt teie retseptile läbi My Speidel rakenduse ning samuti on seal võimalik silma peal hoida pruulimisprotsessil.

Lae alla tooteleht:
Allolevas videos on näidatud õlle pruulimist Braumeister 20-liitrise mudeliga, mis on sarnane 50-liitrise mudeliga, kuid lihtsalt väiksem.

Toode on lisatud ostukorvi