Fratelli Baesso

Lugu Baesso perekonna tegevusest – mis sai alguse 1895. aastal Itaalias Padova provintsis Santa Maria di Non di Curtarolos ja mille eelkäija on Ilario Baesso, teerajaja tünderseppade suursuguse ja iidse kunsti alal – on lugu kirest ja jõust.
Tookord oli tavaline, et isa andis ameti pojale edasi ja nii jätkubki Baesso lugu Ilario poja Fausto Baessoga. Noor tündersepp alustas tööd isa juhendamisel, valmistades vaate ja tünne nii omaenese käsitöökojas kui ka oma klientide juures, otse nende veinikeldrites. Ettevõtte töökas õhustikus kasvasid Fausto viis last, kes hakkasid teda üsna pea töös abistama. Järgides ettevõtte valitud suundi, laiendati 60. aastatel tootmist ja hakati valmistama põllumajandusmasinaid ja viinamarjapresse. Järgmistel aastatel jätkasid ja uuendasid vennad Baessod ettevõtlustraditsiooni. Nad muutsid väikese peretöökoja tõeliseks tootmisettevõtteks, milles töötati välja ja valmistati peale viinamarjapresside ja varre-eemaldajate puuviljapurustajast, pressist ja veskitest koosnevat puuviljaliini.

Üle 100-aastase tegutsemise käigus omandatud suured kogemused võimaldavad praegu ettevõttel valmistada oma tooted täielikult kahes tootmiskohas, mis asuvad endiselt Padova provintsis Curtarolo kommuunis Santa Maria di Nonis. Toodete kõrge kvaliteet ja hea maine on aidanud suurendada Fratelli Baesso turuosa Itaalias ja mujal Euroopas, samuti on avanud uksed teistesse maadesse, näiteks Ameerika Ühendriikidesse ja Ladina-Ameerikasse, kus nõudmine veinivalmistamistoodete järele on järjest kasvamas.