Enne pressimist tuleb õunad pesta ning seejärel peeneks massiks purustada. Mida peenemaks on õunad purustatud, seda rohkem mahla on võimalik neist välja saada. Õunu võib purustada tund või kaks enne pressimist ning jätta purustatud mass mõneks ajaks seisma - nii eraldub mahl purustatud massist paremini välja.
Pakume nii käsitsi kui ka elektrilisi õunapurustajaid. Käsitsi ehk mehaaniline õunapurustaja sobib nii õunte kui ka marjade purustamiseks. Mehaanilist purustajat ei tohiks kindlasti alahinnata. Tugevad hammastega valtsid purustavad õunu kiirelt ja sujuvalt. Käsitsi õunapurustaja kasutamine ei nõua palju füüsilist jõudu.
Näiteks võtab kahel inimesel 300 kg õunte purustamine tund aega - üks väntab hooratast ja teine kallab õunu juurde. Elektrilised õunapurustajad on kõrgema tootlikkusega - 500 kuni 1000 kg tunnis. Elektrilised purustajad purustavad õunu peenemalt ning tänu sellele on võimalik pressimise ajal saada rohkem mahla. Elektrilised õunapurustajad töötavad tavalisest vooluvõrgust 220V ning ei vaja tööstusvoolu.
Mahla väljatulek sõltub paljudest erinevatest asjaoludest, näiteks õunte sordist ja õunte küpsusastmest. Samuti on oluline, kui peeneks on õunad purustatud. On teada, et mõned suvised sordid nt. Valge Klaar, annab eriti küpselt vähe mahla. Hilisemad sügis- ja talvesordid on aga üldjuhul mahlarikkamad. Soovitame segada kokku erinevaid õunasorte. Tulemuseks on eriline ja kordumatu mahla maitse. Mida peenemalt on õunad purustatud, seda rohkem mahla on võimalik neist saada. Kuid samuti ei ole mõistlik õunu liiga peeneks või lausa püreeks purustada, kuna sellisel juhul eraldub mahl viljalihast halvasti ning jääb viljalihaga segamini.
Meie pakutavad purustid tagavad purustatud massi optimaalse konsistentsi. Mahla väljatulek jääb vahemikku 50% kuni 75%.