Ava menüü

Seemnete eemaldamine

Seadmed, millega on võimalik marjades või viljadest eemaldada kivid või seemned. Seemenete eemaldamise masina tööpõhimõte seisneb pehmete ja kõvade materjalide eraldamisel. Seega on võimalik masinat kasutada näiteks maasikate puhastamiseks lehtedest ja otsadest või kirsside kividest puhastamiseks.

Puuviljad või marjad sisestatakse masina ülaosas olevasse lehtrisse, kust need söödetakse jaokaupa rootori kummist täiteavasse. Viljad liiguvad lintidel töötavasse trumlisse, kus need pöörlemisjõu mõjul purustatakse ning läbi sõela pressitakse. Sõelast läbitulnud ühtlane viljamass väljutatakse masina alumisest osast, kuhu on vajalik asetada viljamassi kogumisanum.

Masinates on võimalik kasutada erineva läbimõõduga sõelu, olenevalt puuviljade või marjade tüübist ning suurusest. Mida väiksemad on puuviljade/marjade seemned, seda väiksema ava läbimõõduga sõel tuleks valida, et seemned ja kivid sellest läbi ei mahuks. Eraldatud seeemned ning kivid jäävad peale viljamassi sõelast läbisurumist trumlisse keerlema ning need väljutatakse spetsiaalse väljalaskeava kaudu masina tagaosast, kuhu on samuti vajalik paigutada kogumisanum.Seemnete eemaldamise masin Voran EP500

Kompaktne roostevabast terasest kivide ning seemnete eemaldamise masin. Masinas on võimalik kasutada erineva läbimõõduga sõelu, olenevalt puuviljade ning marjade tüübist ning suurusest. Masinaga on võimalik puhastada kuni 500 kg marju või puuvilju tunnis.

Seemnete eemaldamise masin Voran EP1000

Kompaktne roostevabast terasest kivide ning seemnete eemaldamise masin. Masinas on võimalik kasutada erineva läbimõõduga sõelu, olenevalt puuviljade ning marjade tüübist ning suurusest. Masinaga on võimalik puhastada kuni 1000 kg marju või puuvilju tunnis.